Informācija Svētās mises apmeklētājiem Aglonā

·         Aglonas Bazilikas laukumā drošības apsvērumu dēļ būs aizliegts ienest:
-          lietussargus,
-          stikla taru (pudeles, burkas, traukus u.c.),
-          lielgabarīta lietas vai somas (ietilpībai jābūt ne lielākai par 5 litriem),
-          karogus vai plakātus,
-          alkoholu, narkotiskās un psihotropās vielas,
-          taures, svilpes, bungas un citas skaņas pastiprinošas ierīces,
-          radio raidītājus un uztvērējus,
-          portatīvos pašbilžu rokas statīvus (selfijstikus),
-          visa veida ieročus un pašaizsardzības ierīces (t.sk. šķēres un jebkura veida nažus),
-          lidojošus priekšmetus (radio vadāmi, bezpilota objekti u.c.),
-          jebkāda veida pirotehnikas izstrādājumus (dūmu sveces, petardes u.c.),
-          sporta inventāru,
-          ugunsnedrošas, sprādzienbīstamas, ķīmiskas un bioloģiskas vielas,
-          lāzeriekārtas,
-          jebkuru citu priekšmetu, kas var radīt apdraudējumu vai traucējumu citiem apmeklētājiem vai pasākumam.

·         Drīkst (ieteicams) līdzi ņemt:
-          lietusmēteli
-          ūdeni, kas pildīts plastmasas pudelēs,
-          vieglas uzkodas (sviestmaizes, enerģijas batoniņus),
-          nelielu saliekamo krēsliņu,
-          rožukroni,
-          nepieciešamo medikamentus.

·         Attiecība uz mazu bērnu ratiņiem nekādi ierobežojumi nav uzlikti.

·     Gadījumā, ja noklīsti vai ieraugi pazudušu cilvēku, aicinām vērsties pie attiecīgo dienestu darbiniekiem, kuri atrodas jums tuvumā pasākumu norises vietā (Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Zemessardze).

·      Virs pasākuma vietām ir aizliegts izmantot bezpilota gaisa kuģus (dronus) bez iepriekšēja saskaņojuma. Atļaujas saņemšanas gadījumā bezpilota gaisa kuģa operatoram ir jāievēro Ministru kabineta 2016. gada 22. novembra noteikumi Nr. 737 "Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un tādu cita veida lidaparātu lidojumi, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi".

Piesardzības pasākumi veselībai un drošībai

·         Ja slimo ar hroniskām slimībām, ņem līdzi izrakstītos medikamentus pietiekamā daudzumā, lieto tos, kā noteicis ārsts.
·         Ja Tavai saslimšanai tās saasinājuma periodā raksturīgi samaņas traucējumi, lūdzam somā vai kabatā paņemt līdzi zīmīti, kurā norādi savu vārdu, uzvārdu un saslimšanu, ar kuru slimo, piemēram, „slimoju ar cukura diabētu”.
·         Uzlādē mobilo telefonu, lai nepieciešamības gadījumā vari lūgt palīdzību, ja ir palicis slikti ar veselību.  Telefonā ieraksti radinieku telefona numurus, kurus mediķi spētu identificēt., piemēram, „māsa”, „dēls”, „tēvs” utt.
·         Ieteicams paņemt līdzi arī dažādus pašpalīdzības līdzekļus. Noderēs gan plāksteri un pārsēji brūču un nobrāzumu apkopšanai, gan pretsāpju tabletes un medikamenti vēdergraizēm.
·         Izvēlies laikapstākļiem atbilstošu apģērbu.
·         Esi uzmanīgs pret apkārtējiem! Ja redzi, ka kādam kļuvis slikti, piedāvā palīdzību. Visos gadījumos, kad pasliktinās veselības stāvoklis – ir izteikts vājums, apziņas traucējumi, drebuļi, caureja, slikta dūša ar vemšanu, sāpes, hronisku saslimšanu paasinājumi u.c. veselības problēmas - meklē mediķu palīdzību!

Autostāvietas un transporta kustības ierobežojumi Aglonā

Autobraucēju ievērībai: kas jāzina, dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti 24. septembrī

Dodoties uz Aglonu, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

       ·         Virzienā no Rīgas pa Daugavpils šoseju (A6), ceļu būvdarbi notiek:
- posmā no Dzelmēm līdz Jaunjelgavai (66,74.-76,6.km). Šajā posmā ir noteikti maksimālā ātruma ierobežojumi 70 km/h. Šo remontdarbu posmu var apbraukt, braucot pa Tīnūžu – Kokneses šoseju (P80);
- Pļaviņās notiek Rīgas ielas pārbūve (119.-120.km), tādēļ vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforiem, kā arī noteikts maksimālā ātruma ierobežojums 30 km/h. Šo remontdarbu posmu var apbraukt, neiebraucot Pļaviņās, bet turpinot ceļu pa Daugavpils šoseju.

       ·         Preiļos remontdarbi notiek uz Rīgas un Brīvības ielām.

       ·         No Preiļiem sākas arī autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posma no Preiļiem līdz Bašķiem (44,15.-57,54. km) pārbūve. Šajā būvdarbu posmā ir uzklāts asfalts, noteikts maksimālais ātruma ierobežojums 70 km/h, bet asfalta salaiduma vietās 50 km/h. Būvdarbu posmu var apbraukt caur Feimaņiem līdz Rēzeknes – Daugavpils šosejai (A13) vai caur Nīcgali un Špoģiem pa autoceļu Višķi – Nīcgale (P64).

Satiksmes ierobežojumi Aglonā un tās apkaimē:
Transportlīdzekļiem būs aizliegts apstāties un stāvēt:
-                      Krāslavas ielā, Aglonā;
-                      Jaudzemu ielā, Aglonā;
-                      Tartakas ielā, Aglonā;
-                      Somersētas ielā, Aglonā;
-                      Dagdas ielā, Aglonā;
-                      Jaunaglonas ielā, Aglonā;
-                      Uz autoceļa Jaunaglona–Aglona (V745) abās pusēs;
-                      Uz autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Rutuļiem līdz Aglonas bazilikai (31,147.-38,6.km)

 Satiksmes ierobežojumi kravas auto tranzītsatiksmei:

Lai nodrošinātu dalībnieku drošību Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizītes laikā Latvijā, sākot no šī gada 2018.gada 22.septembra plkst. 17:00 līdz 2018.gada 25.septembra plkst. 08:00 tiks slēgta kravas auto tranzītsatiksme pa vairākiem valsts autoceļiem Aglonas apkaimē:

-                      Dagda–Aglona (P60) posmā Sloboda–Aglona;
-                      Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Krāslavas līdz autoceļam Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13);
-                      Krāslava–Izvalta–Šķeltova–Aglona (V636) posmā Šķeltova–Aglona;
-                      Uz Grāveriem (V641)
-                      Jaunaglona–Aglona (V745);
-                      Aglona–Višķi (V762).
Kā apbraucamos ceļus ieteicams izmantot:
-                      Malta–Sloboda (P57);
-                      Kastīre–Kategrade–Kameņeca–Kapiņi (V744);
-                      Jaunokra–Grāveri (V610);
-                      Grāveri – Višķi (V676 ) līdz Rēzeknes – Daugavpils šosejai (A13)
(Uz dalībniekiem un sabiedrisko transportu tranzītsatiksmes ierobežojumi neattieksies)

Ar izpratni izturies pret ieviestajiem satiksmes ierobežojumiem, ievēro satiksmes organizācijas kārtību, kā arī savlaicīgi plāno savus braucienus.

Aktuālā informācija par satiksmi valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, www.lvceli.lv, kā arī aplikācijā Waze.

Sabiedriskais transports

1)      Vilciens
24.septembrī AS “Pasažieru vilciens” nodrošinās vairākus papildu vilcienus ar kuriem varēs ērti nokļūt no Rīgas uz Aglonu un atpakaļ. Tiks norīkoti trīs īpaši vilcieni, kuri kursēs dienas pirmajā pusē, attiecīgi pirms Svētās Mises, un pēc tās, dienas otrajā pusē. Apmeklētāju ērtībām nokļūšanai galamērķī vilcienu kursēšanas grafikam tiks pielāgoti autobusu reisi no, un uz Aglonas dzelzceļa staciju. Papildus informācija - https://pavestslatvija2018.lv/pavesta-franciska-vizites-laika-norikoti-vairaki-vilcieni-uz-aglonu.html.

2)      Autobuss
24.septembrī tiks nodrošināta arī autobusu kustība uz un no Aglonas. Autobuss no Rīgas Starptautiskās autoostas izbrauks plkst. 9.30 un pasažieriem būs iespēja iekāpt arī pieturvietā Tirdzniecības centrs Dole, Ogres šoseja, Aizkraukles stacija, Jēkabpils (Kurzemes iela) un Preiļu autoosta, savukārt no Aglonas tas izbrauks plkst. 19.45 un apstāšanos veiks tajās pašās pieturvietās. Papildu autobusi paredzēti arī no Daugavpils, Rēzeknes, Preiļiem un Jēkabpils.
Autobusu saraksts - https://pavestslatvija2018.lv/transports-uz-aglonu.pdf.

3)      Nakts transports Rīgā
Papildu Rīgas Satiksmes autobusi un trolejbusi Aglonas vilcienu pasažieru ērtībām, atgriežoties Rīgā, ir atrodami - https://pavestslatvija2018.lv/nakts-marsrutu-karte-24-septembrim.pdf.

Ieejas kartes

No 9. līdz 23. septembrim baznīcās var izņemt ieejas karti uz pāvesta svinēto Svēto Misi Aglonā. Ja kāds vēlas doties uz Svēto Misi Aglonā, bet nav reģistrējies, tad līdz 23. septembrim var doties uz savu draudzi un interesēties par brīvām ieejas kartēm. Katrai draudzei ir piešķirts neliels šādu ieejas karšu skaits. Uz Aglonu var doties arī bez ieejas kartes, vienīgi šiem cilvēkiem, iespējams, nebūs nodrošināta Svētās Mises grāmatiņa.

 

Aglonas Bazilika © 2019
Atbalsta: Hostings UpNet.lv | Izveidots: provincentrs.lv