CEĻĀ UZ DZIESMU SVĒTKIEM13. aprīlī  Aglonas bazilikas jauktais koris, kura dalībnieki ir arī Kora skolas 7.-8.klašu audzēkņi, piedalījās XXV Vispārējo Dziesmu svētku koru skatē Daugavpilī.

Skatē dziedāja 13 kori, no Daugavpils pilsētas,Aglonas, Preiļu, Daugavpils, Krāslavas, Ilūkstes, Līvānu novadiem. Koru sniegumu vērtēja žūrija – Dziesmu  svētku Noslēguma koncerta „Līgo” mākslinieciskie vadītāji, Dziesmu svētku virsdiriģenti Aira Birziņa, Ivars  Cinkuss, Dziesmu svētku virsdiriģenti Romāns Vanags, KasparsĀdamsons, Mārtiņš  Klišāns.

Mēs sacentāmies to jaukto koru  grupā, kuri gatavo pilnu Dziesmu svētku repertuāru. Pēc skates nolikuma katram korim bija jādzied 3 dziesmas – divas izlozes un viena  izvēles. Pēc izvēles dziedājām– P. Barisona, A. Skalbes dziesmu– Dziesmai šodien liela  diena,bet izlozējām   latviešu t.dz. R. Skultes apdarē Līgo saule vakarā, un J. Vītola, Kr. Barona dziesmu - Upe un cilvēka  dzīve.

Dziedātāji skatei gatavojās ļoti rūpīgi un  liels prieks, ka izdevās labi nodziedāt, no stingrās žūrijas nopelnīt labus  punktus – 44,44.  Tikai par nepilnu  punktu (0,56) atpaliekam no slavenā, daudzu starptautisku konkursu laureāta Daugavpils kora Daugava.

Iegūta ceļazīme uz Dziesmu svētkiem.

Dziesmu svētku nedēļu  Rīgā atklās ar ekumēnisko dievkalpojumu Doma baznīcā. Katoļu konfesiju dievkalpojumā pārstāvēs Rīgas Kristus Karaļa baznīcas koris un mēs – Aglonas bazilikas jauktais koris.

 

Aglonas Bazilika © 2021
Atbalsta: Hostings UpNet.lv | Izveidots: provincentrs.lv